Galeria Katowicka wprowadziła Navi-Parking

Galeria Katowicka, zarządzana przez Apsys Polska, wprowadziła Navi-Parking, nowoczesny system przygotowany w technologii beacon. Blisko 160 tych mikrourządzeń zostało zainstalowanych na 2 poziomach parkingowych obiektu.

Navi-Parking to nowa funkcja wielozadaniowej aplikacji Galerii Katowickiej. Korzystanie z tego nowoczesnego rozwiązania jest niezwykle proste: posiadacze aplikacji Centrum potwierdzają w niej automatyczne wykrycie miejsca parkingowego lub skanują QR code (aplikacja zapisuje lokalizację). Nowi uczestnicy mają za zadanie zrobienie zdjęcia QR codu, pobranie aplikacji i wczytanie zdjęcia.

- Jednym z problemów nowoczesnej, tętniącej życiem miejskiej metropolii, jest konieczność częstego przemieszczania się oraz związany z tym brak miejsc parkingowych i czas, stracony na ich poszukiwanie. Galeria Katowicka, usytuowana w samym centrum miasta, posiada podziemny parking - wykorzystywany przez klientów, mieszkańców i pracowników biur. Wjeżdżając - od razu widzimy, gdzie są wolne miejsca - sygnalizują to kolorowe diody - nie tracimy więc czasu na wjeżdżanie w kolejne alejki. Teraz, dodatkowo, dzięki funkcji Navi-Parking, umożliwiamy odwiedzającym błyskawiczne zlokalizowanie pozostawionego samochodu. Nowo wprowadzone rozwiązanie zaoszczędza niepotrzebny stres i czas, tym samym pozwalając na przyjemniejsze wykorzystanie zaoszczędzonych chwil, co w wielkomiejskim pędzie bywa niezwykle istotne - podkreśla Joanna Bagińska, Dyrektor Galerii Katowickiej.

Nawigacja opiera się na technologii beacon, jednak nie wyklucza możliwości korzystania również przez osoby, które jej w swoich telefonach nie posiadają, bądź nie chcą uruchamiać transmisji Bluetooth. Przy włączonej transmisji - nawigacja pracuje w trybie dynamicznym, jest na bieżąco aktualizowana, co znacznie ułatwia orientację w Centrum, jak i na parkingu. Z kolei podczas wyłączonej transmisji Bluetooth prowadzenie odbywa się na podstawie wyrysowanej na mapie ścieżki nawigacyjnej, począwszy od najbliższego wejścia na parking, aż do własnego pojazdu. Nawigacja uwzględnia również prowadzenie osób niepełnosprawnych do najbliższych wind.

 

alt


 altalt

alt

 altalt alt

 

 

alt

 

 alt

 altalt