Manufaktura ze stacjami do ładowania pojazdów

Centra handlowe coraz więcej uwagi poświęcają doświadczeniom okołozakupowym towarzyszącym wizycie w obiekcie. Przed 7 laty w Manufakturze powstał pierwszy w Łodzi punkt bezpłatnego ładowania samochodów elektrycznych.

Dziś jest to już strefa, w której mieszczą się 3 stanowiska ładowania. Nic w tym dziwnego, rynek samochodów elektrycznych sukcesywnie rośnie i nic nie wskazuje na to, by ta tendencja miała się zmienić. W pierwszej połowie 2019 r. w Polsce sprzedano 945 samochodów elektrycznych, przez cały ubiegły rok 620. Polska każdego roku znajduje się coraz wyżej w tabeli sprzedaży elektrycznych pojazdów w Europie, wyprzedzając m.in. Węgry, Czechy czy Islandię.

Nowa strefa ładowania znajduje się niedaleko sklepu Kakadu, wjeżdża się do niej od strony ulicy Drewnowskiej. Stacja jest wyposażona w trzy ładowarki AC o mocy nominalnej 32 kW. Partnerem projektu jest firma Veolia Energia Łódź S.A., dzięki temu ładowanie jest bezpłatne. Stacja jest samoobsługowa, czynna codziennie w godzinach otwarcia galerii handlowej. Nowe urządzenia pozwoliły skrócić czas ładowania o kilka godzin, a zwiększenie liczby stanowisk umożliwia podłączenie aż trzech samochodów jednocześnie. Klienci Manufaktury posiadający ekologiczne samochody mogą bezpłatnie zostawić swoje pojazdy w strefie ładowania i w tym czasie udać się na zakupy bądź skorzystać z oferty gastronomicznej lub kulturalnej centrum.

 

alt


 altalt

alt

 altalt alt

 

 

alt

 

 alt

 altalt