Kaufland otworzył kolejną stację ładowania pojazdów elektrycznych

Z roku na rok rośnie popularność transportu nisko- i zeroemisyjnego. Na koniec listopada 2020 r. liczba samochodów osobowych z napędem elektrycznym wynosiła 17 121 pojazdów1. Sieć Kaufland swoimi działaniami chce wspierać wybory proekologiczne, dlatego przy współpracy z GreenWay, otworzyła kolejną stację do ładowania pojazdów elektrycznych w Łodzi.

Stacja dostępna jest na parkingu Kaufland przy ul. Kilińskiego 296 w Łodzi. Jej operatorem jest firma GreenWay – to już trzecia, po Nowej Soli i Suwałkach, stacja otwarta wraz z tym partnerem. Ładowarki o mocy 50 KW, wyposażone w trzy niezbędne złącza CHAdeMO, CCS oraz AC Type 2, pozwalają naładować pojazd nawet w pół godziny, np. przy okazji zakupów, a koszt takiej usługi jest zgodny z cennikiem operatora.

Wspieranie elektromobilności to element strategii CSR pod hasłem „Zróbmy to razem”, w ramach której realizowane są liczne inicjatywy proekologiczne. Kaufland nieustannie rozwija projekt stacji ładowania aut elektrycznych, otwierając zarówno stacje własne, jak i te we współpracy z partnerami. Jeszcze w tym roku planowane są kolejne otwarcia stacji GreenWay m.in. we Wrocławiu, Rzeszowie, Elblągu oraz Warszawie. Klienci Kaufland mogą również korzystać z sześciu stacji własnych sieci Kaufland zlokalizowanych w Gdyni (market ul. Morska 82), Krakowie (ul. Bratysławska 4), Płocku (ul. Gałczyńskiego 11), Poznaniu (al. Solidarności 42), Szczecinie (ul. Struga 29) oraz Zielonej Górze (ul. Lwowska 2).

 

alt


 altalt

alt

 altalt alt

 

 

alt

 

 alt

 altalt